Elitní bystrozorka Natalia Black - Kapitola 1 part 3

29. srpna 2011 v 13:38 | Marrionet & Irina |  Elitní bystrozorka Natalia Black
Nezdá se, že by to někdo příliš hltal, ale všimly jsme si, že glosátorský svět se ocitl v troskách. Jediné, v co můžeme doufat je, že nové glosátorky povstanou z popela jako fénixové a rozmetají špatné autory ff na prach. Budeme tu stát. V čele a vytrvale. Protože tento svět byl jeden čas naším domovem a není hezké vidět ho takhle..."Na detaily teď nemáme čas," prohlásil rázně harley Davison, "Jde o to, že situace v Anglii se stále zhoršuje a ten černokněžník, co si říká lord Rumburak Voldemort, verbuje smrtijedy už i u nás.(proč mají všichni tu divnou zátěž na liliputány?) Loni se pokusil o vraždu Brumbála, naštěstí se mu to nepovedlo a Snape i mladý Draco Malfoy ho pomohli zachránit (???) , ale bylo to jen tak tak. Navíc na ně kvůli tomu Voldemort vypsal odměnu."(ááchacha! Vypsal odměnu! Wanted! Kolik nabídl? Butch Snape a Sundance Malfoy)
"Aha, takže mu to mám jako sabotovat?" (ano, dívenka s šedýma očima je celá žhavá sabotovat Voldyho akci. Je to totiž brnkačka)
"To taky," přikývl Dan, "Ale především potřebujeme, abys přesvědčila mladší kouzelníky, mám na mysli tvou věkovou kategorii a možná i tu pod tebou, aby se nepřidávali na jeho stranu."(O.o . Jedna holka má přesvědčit všechny anglické teenagery, aby pekli na Voldyho. Aha. That makes sence)
"Takže je mám jako chytit, vydírat, mlátit, škrtit až dokud nekývnou, že se k němu nepřidají?" vykulila na něj Natali oči, pobaveně se zasmál.
"Ne, to ne," odporoval, zklamaně svěsila ramena (měla totiž SM sklony). A já si myslela, že bude sranda. "Využiješ jemnějších metod."(tyhle věty, kde by se mnohem víc hodila tečka, tu rostou jako houby po dešti. Království za tečku!)
"Co znamená jemnějších?" zeptala se ho opatrně. Jako jestli si myslí, že s nima budu kvůli takový hovadině spát, tak to ať si tu misi strčí někam!(mě to taky původně napadlo. Ale vždyť s tím slečna evidentně nemá problém. Po tom, co se stalo v kabinetě lektvarů...)
"No… podle našich představ by to bylo asi tak, že bys od prvního září nastoupila do školy čar a kouzel v Bradavicích, respektive do sedmého ročníku, získávala přátele a přitom i nenápadně plnila úkol."
"DO BRADAVIC?! ZBLÁZNIL SES?! VÍŠ, JAKÁ TO BUDE NUDA?!"(I never get invited to parties. Smutný příběh. To bude tím americkým přízvukem) (jasně, v Bradavicích je fakt nůďo. Víte co, dejte tu práci mně. TADYYY, ta malá dole *poskakuje a máchá rukama*, já bych třeba dala téměř všechno za možnost jet do Bradavic.)
"Nerozčiluj se hned," mírnil ji Dan a podal jí talíř s jejími oblíbenými sušenkami, které nyní galantně odmítla (jak se galantně odmítají sušenky?Je někde na síti tutorial? Nebo mám zkusit Yahoo answers?)(takhle *složila způsobně ruce do klína, narovnala záda, sklopila pohled, zarděla se a tiše, ale rozhodně pronesla: "Děkuji, nechci.") a dál ho probodávala pohledem. "Jde jen o to, abys tam zapadla a taky se trochu bavila a užívala si života…"
"Takže mi jako dáváš dovolenou nebo rovnou padáka?" skočila mu do řeči Nataly.
"V podstatě je to taková pracovní dovolená," připustil Daniel, "Alespoň si trochu odpočineš."
"ODPOČINOUT SI?! VE ŠKOLE?! Ty dvě slova nejdou dohromady! Kdo by se chtěl, doprčic, dobrovolně učit v nějakým kouzelnickým ústavu, zvlášť když už to všechno dávno umí?" (Ale jinak byla děvče skromné a tiché)
"A co když tam na tebe někdo čeká?" zkusil to z jiného soudku, Natalia zbystřila a zvědavě se jí blýsklo v očích. To musí bejt nějaká bomba, když se takhle tajuplně kření.
"Kdo?"
"Sirius Black, například."
"Táta?" Dívce se radostí rozzářily oči. Wow, tak to je velká bomba! A ještě větší, než jsem čekala!
"Ano," přivětil s úsměvem Davison"Brumbál ho prý za pomoci mladého Pottera vytáhl z oblouku smrti. (ta holka není schopna nechat jakoukoli postavu zemřít. Kdyby měla v povídce křečka, bude to rozhodně nejstarší křeček v dějinách fanfiction) Teď prý bude v Bradavicích učit souboje. Hledá tě, Nat, vlastně už byl i tady, v Americe, ale jelikož je tvoje složka přísně střežena a na akcích jsi chráněna pseudonymy, nic nenašel. O tvé matce sice zjistil, že je mrtvá, ale stále se ještě nevzdává nadějí vůči tobě. Nemyslíš, že už jsi ho nechala čekat dost dlouho?"
"Ale proč až teď?" zeptala se Daniela tiše, "Proč se neozval už před tím? Vždyť…"
"Před čtyřmi roky utekl z Azkabanu a až doteď ho považeovali (jasně...) za smrtijeda (má smysl ještě komentovat něčí vzrůst? Ale tak u Siriuse je sranda představit si ho jako zahradního trpaslíka) , co zradil Potterovi a zabil Pettigrewa, kterého jsi ty nedávno chytila (že mě to ještě překvapuje) , a díky tobě je teď tvůj otec svobodný. Pettigrew dostal mozkomorův polibek, už nemůže nikoho ohrozit. Sirius nikdy nepřestal doufat a teď, když je svobodný, se může do pátrání pustit naplno."
"Jak tohle všechno víš?"
"Máme své zdroje," pokrčil rameny, "Anglické ministerstvo kouzel je naneštěstí tak neschopné a prolezlé smrtijedy, že od něj nemůžeme čekat nějakou podporu.(We´re all living in America. America is wunderbar! Nostalgie po Rammsteinech) Navíc máme podezření, že Popletal pracuje pro Voldemorta, ať už ze strachu nebo sám od sebe. Zřejmě proto si udržel i post ministra po tom skandálu před dvěma lety, kdy se na ministerstvu objevil Voldemort."
"Ale proč já? Ne teda, že by se mi to nelíbilo, ale víš, že když mi něco nejde, mám tendenci všechny postřílet.(notyvoletojemoc)(omffffg)"
"Stalo se ti to jen třikrát a ve všech případech ti šlo o život."
"Hm… A když budu souhlasit? Co pak?"
"Změníš si jméno, poupravíš vzhled, i když to, si myslím, tentokrát nebude příliš nutné, pojedeš do školy a budeš plnit úkol. Pokud dojde ke komplikacím, objevíme se tam my."
"A co hůlka? Budu tam moc kouzlit jako doteď? A taky se přemisťovat?"
"Jistě, ale zatím ti nebylo sedmnáct, takže si dávej pozor, aby tě někdo neviděl. Nebylo by dobré poutat na sebe příliš pozornosti. O téhle naší akci bude částečně informován pouze ředitel školy, Albus Brumbál."
"Částečně?"
"Informujeme ho, že k němu do školy nasadíme z bezpečnostních důvodů svého agenta, ale nesmí se to za žádnou cenu dozvědět ministerstvo natož pak Voldemort. Nebudou ale znát jméno ani jakékoliv další údaje o dotyčném člověku. Dozvěděli jsme se, že do Bradavic přestoupí z Krásnohůlek a Kruvalu celkově asi deset studentů, toho využijeme. Všichni inteligentnější takže lidé inteligenčně na výši autorky, takže by na tebe nemuseli přijít tak brzy, jestli mi rozumíš. Zřejmě se o někoho jako jsi ty ani nebudou zajímat. Znáš to, ne? (znáš to ne, že se o tebe nikdo nezajímá. Když taky nosíš vytahaný hadry a nemaluješ se...) Předpokládám ale, že Brumbál sdělí těch pár informací, co mu dáme, svým nejvěrnějším členům Fénixova řádu."
"To bude teda legrace," poznamenala s mírným úsměvem Natalia, "Tak já to teda beru, ale chci výbavu s sebou."
"Dostaneš," ujistil ji Dan, "Trochu větší a novější než předtím, ale už je připravena," (další crossover. Tentokrát 007. Tak co si pro nás pan Q připravil?) spiklenecky na ni mrknul. "Složku k tomuhle případu mám na stole, pak ti ji dám. Je to kopie, můžeš si (s ní třeba utřít...ale fuj) do ní cokoliv připisovat, postřehy a tak dále a určitě jednou nebo dvakrát do týdne se ozvi, abychom věděli, jestli jsi v pořádku."
"Nestraš mě (Bububu), zas tak hrozný to snad bejt nemůže (slečna je tvrďačka), ne?"
"Nikdy nevíš, co se může zvrtnout. Když tě nepřátelé poznají, což těžko, a identifikují jako americkou elitní bystrozorku (na to by stejně přišli hned. Americký přízvuk se nedá jen tak zamaskovat) , bude to celkem velkej průšvih. Buď tě pak budou chtít sejmout anebo dostat na svojí stranu. Ani jedna varianta není hezká, takže bude lepší, když zůstaneš až do ukončení nebo odvolání mise v utajení, rozumíš?"
"Jasně," přisvědčila dívka, "Kdy odjíždím?"
"Na konci prázdnin. Tu složku si prostuduj a připrav se. Bude to sakra velká akce."
"Nepřeháníš?" usmála se pobaveně Nat.
"Vůbec ne," přisvědčil zcela vážně Dan, "Budete si muset dávat maximální pozor."
"Jak my?" zbystřila hned mladá Blacková, Davison se poněkud nervózně ošil. Jestli mi zase něco zatajil, tak ho vážně...(co ho? To by mě teda zajímalo, co ho)
"No," začal poněkud nejistě (jsi tam šéf, sakra! Nebudeš se přece nejistě ošívat před sedmnáctkou!) "Našli jsme ti nového kolegu. Podobný případ jako ty."
"COŽE?!" vykřikla překvapeně Natalia. "Já nikoho nechci!" Určitě je to nějaký pako! (no jestli je jako ty. Přeber si to sama, co tím chtěl básník říci)
"Všichni musí mít nějakého spolupracovníka, Nat. Sólo pracují jen ti nejlepší a ti se nachází ve specializovaném oddělení, které je na těžké případy s mentální poruchou akce zaměřené."
"No a co! Doteď jsem pracovala sama a vyhovovalo mi to!" namítla rozbouřeně dívka. Asi budu vraždit…(To jsem si pomyslela hned při úvodním ratatata)
"Doteď jsi dostávala jen jednodušší úkoly, aby se ti něco nestalo. Tahle akce je o dost složitější, proto ti přidělíme Alexe Ridera."(taky vám před očima běží znělka Kobry 11? Já milovala Toma. Na to, že byl Němec, byl fakt kus. A když ho pak zastřelili? Já brečela jak želva. Koho zajímá André probodnutý harpunou. Ach Tome!
"Kluka?!" zopakovala nevěřícně Natalia o dost hlasitěji. "Novýho parťáka a ještě ke všemu kluka! No to snad nemyslíš vážně! Já protestuju!" (To jo, není nic horšího než dostat na misi do týmu nějakýho nařáchlýho obratnýho týpka. *ironic*)
"S tím se počítalo, ale nepomůže ti to."
"Jak to?! Já k sobě nikoho nechci! Určitě to bude zase nějakej lempl jako předminule!"
"Shodou okolností je mu teprve sedmnáct a složil zkoušky AEAC na 96%"
"Tak je to šprt, no!" (Protože měl o 4 procenta míň než ona? Aha.) pokrčila vztekle rameny dívka. "Určitě neumí vzít do ruky ani blbej revolver!"(revolver? Ona vážně použila slovo revolver? A co kolty? Máš kolty proklatě nízko?) (My už dávno nejsme v kouzelnickém světě, my už nejsme ani v Divnolandu, my jsme na Divokém Západě.) prskla tvrdohlavě a uraženě se zabořila ještě hloub do křesla.
"Uvidíš sama, za chvíli je tady," pousmál se Dan, který si již byl jistý svým vítězstvím.
"O-on sem jako přijde?" vykulila na něj vytřeštěně oči, Dan lehce pobaveně pokýval hlavou. "No tak to jdu pryč," prohlásila Nat a na důkaz svých slov se zvedla z křesla.
Ťuk ťuk ťuk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rina Rina | 29. srpna 2011 v 15:34 | Reagovat

Kdyby do toho slečna mermomocí necpala Harryho Pottera, nechtěla tam mít co nejvíce ostatních fandomů a neudělala z hl. hrdinky takovou Mařu, nemuselo to být zas až tak špatné.
Vy to svými glosy ovšem slušně zabíjíte :D (galantní odmítání sušenek nebo křeček mě dostali do kolen)

V glosovacím světě se (pasivně) pohybuji už docela dost dlouho, na váš blog jsem ale kupodivu narazila teprve před pár dny. Byla jsem opravdu příjemně překvapena při zjištění, že jste stále (nebo spíše znovu) aktivní. Glosujete excelentně, jen pokračujte, držím vám pěstí - a máte minimálně jednoho stálého čtenáře :)

2 Irina Irina | 30. srpna 2011 v 0:52 | Reagovat

Irina zdraví Rinu ;)
Krásné, jak naše jména souznějí =)
Jsme nesmírně potěšeny, že máme jednoho stálého čtenáře, je to rozhodně víc než příjemná změna =).
Doufáme, že nám budeš pěsti držet i nadále =)

3 Žoz Žoz | Web | 30. srpna 2011 v 19:33 | Reagovat

Je fajn, že aspoň někoho chytla druhá míza! Budete teď holt muset porcovat Mařenky dvakrát tolik... za všechny glosátory, co už to zabalili :D

4 Marrionet Lacowoy Marrionet Lacowoy | Web | 30. srpna 2011 v 21:27 | Reagovat

Rina: pěkné, alespoň někdo krom nás to čte :)
Žoz: a vy se vrátit nechcete? Chybí mi naši staří známí. Ty, wlker, Glacier, Polgara, Babu a Kami, Mája, Yara...taková pěkná komunita jsme byli...

5 Tara Tara | 31. srpna 2011 v 17:23 | Reagovat

*Konsternovaně zírá před sebe*
Co to bylo? Elitní bystrozorka Natalia Black? Už jen ten název a zvracím vedle sebe do koše na papíry.

V průběhu jsem začínala mít pocit, že ta blbka nemá jméno, to byla dívka sem, dívka tam...
Dorazilo mě, jak je naše holčička skromná, jen na 99,9%! To si to tak počítá?

Jen by mě zajímalo, jak se vyslovuje ta rozkošná zkratka AEAC. Už jsem řekla, jak se divím, že Natalia není rovnou mezi naprostýma profíkama? Ne, moment... jí je sedumnáct - vlastně šestnáct(!), ale je hrozně talentovaná a je div, že nebyla elitní bystrozorkou už v šesti letech... jenže má jen 99,9% a tak nemůže jít mezi ty stoprocentní. BOŽE!!!

A na konci jsem zkrátka viděla:
Ťuk ťuk ťuk
"Kdo tam?"
"Ále... jen já a moje kosa, smíme jít dovnitř a ukončit to?"

6 Žoz Žoz | 1. září 2011 v 17:04 | Reagovat

My zas možná něco přihodíme o Vánocích. Jeden by neřekl, že už jsou to takové dva roky, co bylo glosování "na vrcholu" :)

7 Ilča Ilča | 27. září 2011 v 17:08 | Reagovat

Alex Rider není crossover s Kobrou 11, je to ze Stormbrakera (autorem je Anthony Horowitz). :)
A též se přiznávám k tomu, že když zabili Toma, brečela jsem jak želva. To nešlo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama