Daniel Raddle - Kapitola 2

18. dubna 2008 v 22:31 | Marrionet & Irina |  Daniel Raddle
Druhý díl nepopsatelné série.Dá se popřát snad jen dobrá zábava a pořádný literární požitek.

Harry se šel nasnídat a zjistil, že je v kuchyni skoro celý řád. (a ani si nevšiml Marrionet, která se krčila za stolem s tupou mačetou a čekala na vhodný okamžik k útoku)(A už vůbec si nevšimnul Iriny, která smažila vajíčka na obzvlášť těžké pánvi.)
´Asi měli poradu,´ pomyslel si.
"Kde je Severus,(a zase bez otazníků. Připomíná mi to, jak se kdysi někdo ptal jedné holky proč píše tak divně a ta řekla, že má blbou klávesnici, protože na ní nemá ň. Třeba autorka nemá otazník)" zeptal se Brumbál.
"Musel jít za Voldemortem." (ve skutečnosti ho praštila Irina pánví, aby s nevšiml jak kape Harrymu do čaje jed)
"Harry, posaď se, donesu ti snídani," řekla paní Weasleyová. Hned, jak si Harry sedl, se tam objevil Severus. (má tvrdej kořínek. A bouli na hlavě)
"Pán zla chystá útok na Bradavický spěšný vlak," oznámil jim.(to je radosti na Starém Bělidle)
"Proč?"
"Chce vás unést. Budou tam smrtijedi (ale uplně malincí Smrtijedi), ale nesmějí nikoho zranit. Ani vás," vysvětlil Snape.(Jasně, Smrtijedi jsou tak ohleduplní, že jim jde hlavně o zdraví unášených obětí…)
"On se vážně změnil," řekl si Harry pro sebe, ale slyšeli ho i všichni ostatní.(tak to asi nebylo úplně pro sebe)(už je to tady. Harry trpí samomluvou. To bude tím šokem…)
"Cože?" Ozvalo se sborem.
"Nic," odpověděl Harry,(koukám, že slovíčko "nic" si Potter vážně oblíbil…) ale bylo vidět, že mu to nikdo nevěřil. Zvedl se a chystal se k odchodu.
"Harry, kam jdeš, ještě jsi nesnídal," divila se paní Weasleyová.
"Nějak mě přešla chuť," řekl Harry a odešel. (sakra Irino. Plán nevyšel. On se nenapil!)(Nevadí. Třeba dostanu opožděně dárek k narozkám - novou pánev Wok z teleshopingu.)
"Severusi, o čem s tebou chtěl Harry mluvit," zajímal se Remus.
"Řekne vám to, až si na to sám zvykne," odpověděl (ve válce Severu proti jihu) a také odešel. Harry se vrátil do knihovny, znovu otevřel tu knížku a zkoumal rodokmen. Po chvíli přišel Severus.
"Jak je možné, že jsem byl u Potterových a podobám se jim," zeptal se Harry.(Pohoda, kdybych já se dozvěděla, že jsem dcerou nejobávanějšího černokněžníka všech dob, taky by mě jako první zajímalo, proč nemám hadí ksicht…a strašně by mě to mrzelo.)
"Hned po narození tě někdo unesl a dal k Potterovým. To, že se jim podobáš, je způsobeno nějakým kouzlem," odpověděl Severus. (a jaké kouzlo bylo použito na autorku, že tohle vyplodila?)
"Šlo by to kouzlo zrušit?" (to bysme asi chtěli moc)
"Jistě, ale nejdřív by musel tvůj otec, Sam (familiérní zkratky? Nedozvíme se nakonec, že je Snape nevlastní bratranec z matčiny strany?) Alex zjistit, že ty jsi ten, koho hledají."
"Proč?"(Pro slepičí kvoč, Pottere…promiňte, já jsem si to vážně nemohla odpustit…)
"Protože bágr nepláve… kouzlo na vrácení vzhledu musí provést někdo z rodiny."
"Aha. Kdy se jede do Bradavic?"(Potter že neví, kdy se jede do Bradavic? Je to slovo od slova větší debilita. Už se ani nerozčiluji…)
"Pozítří."
"Co? Není to nějak brzo?"
"Ani ne." (Ještě chvíli dělej ze Severuse vola a roztrhám tě na kousíčky ne kulometem, nýbrž holýma rukama!!!) (Irina se nám nějak zahřívá. Honem hasící přístroj!)Harry na to nic neřekl, vytáhl si jednu knížku a začetl se. Severus se zvedl a odešel. Harry si nečetl(jasně. Nejdříve se začetl, ale o větu dále se dozvídáme, že vlastně nečetl, ale pouze) jen hleděl na stránky a přemýšlel. Nikdo krom Severuse nevěděl, co se stalo. (je naprosto jasné, že Snape je ta nejdůvěryhodnější postava z Harryho okolí a že mu bezmezně věří)
"Jak se dostaneme na nástupiště," zeptal se Harry v den odjezdu. (to jsme to vzali nějak hopem. Nebylo to ještě před pár větami pozítří?)
"Pojedeme záchranným (já čumim. Správný počet N) autobusem," odpověděla paní Weasleyová. Po snídani se přichystali, zavolali si Záchranný autobus a odjeli na nádraží.
Potom, co se rozloučili a nastoupili, se Ron a Hermiona vydali do prefektského vagonu a Harry s Ginny si šli najít kupé. Po cestě se k nim přidal Neville a potom, co se vrátili Ron s Hermionou, vlak zastavil.
"Už jsou tady."
"Co?" (snad kdo, ne?)
"Nic, já se jdu podívat, co to bylo. Vy tady zůstaňte," řekl Harry a šel se podívat, jestli to jsou smrtijedi.(těch malinkých se bát nemusíš) Byli to oni s Voldemortem v čele. (to muselo bolet. Voldemort v čele)(Jasný, najednou se v Bradavickém vlaku objeví tucet Smrtijedů…úplně běžný jev.)
"Zase se setkáváme, Pottere," promluvil Voldemort.
"Už jste našli Daniela," zeptal se Harry (bez otazníku)
"Jak o něm víš?" Mezitím za Harrym přibylo několik členů řádu pod neviditelným pláštěm. (a ten vzali kde? To ho Harry nechal povalovat se na ústředí?)(To ho Harry nechal zvětšit? Vždyť se pod něj už nevlezli ani s Ronem, ne?) (ty jsi detailista)
"Vím toho víc, než si myslíš. Dokonce vím něco, co ty ne, heč!" odpověděl Harry.
"Zeptám se tě naposledy. Přidáš se ke mně?" (jak se může ptát naposledy, když se zatím nezeptal ani jednou?)
"(My) Harry James Potter se k tobě nikdy nepřidáme." (plurál majestaticus) (* klátí se smíchy na židli *)
"Tvoje chyba."(odvětil klidně Voldemort, otočil se a odešel….)
"Neřekl bych."
"Půjdeš s námi dobrovolně, nebo ne?"(Zeptal se ještě před tím, než úplně zmizel) Členové řádu ze sebe shodili neviditelný plášť.
"Ale ale. Máš ochránce."
"Já se o ně neprosil." (V tu chvíli se citlivý Remus urazil a odešel. Musel to zajíst svou 99% čokoládou.)
"Tak jdeš dobrovolně, nebo ne?"(Voldemort byl lehce zmatený)
"Půjdu dobrovolně, když mi slíbíte, že jim nic neuděláte." (mám pocit, že začnu být alergická na slovo dobrovolně)
"Dobře," souhlasil Voldemort. (Jo jo. Voldemortovu slibu bych opravdu věřila)
"Harry, ty nemůžeš jít," zastavil ho Remus.(Rozhodně ne dřív, než se mi omluvíš za to, jak hrubě jsi se k nám choval. A navíc ti musím na cestu přibalit nuttelu.)
"A proč? Kvůli nějaké pitomé věštbě, která stejně neexistuje? Půjdu dobrovolně, protože on si nedá pokoj, dokud mě nezabije. Možná by mě nechal žít, kdyby mu někdo řekl, co vím, ale to se nestane, protože krom mě to ví jenom jeden člověk(Tak proč mu to ku**a neřekne sám?). Pokud to z něj dostanete (Jasný, ze Severuse vždycky dostanete úplně všechno. Vůbec neovládá nitrobranu a nitrozpyt lépe než kdokoli jiný…), zjistíte, že nejsem ten, za koho mě máte (Právě se dostavila porucha zvaná rozdvojená osobnost, aneb "my tě chápem, Harry. Pojď, obleč si tu bílou košili…" * nesou mu svěrací kazajku *). Sbohem." (ehm? Slohově velmi vytříbený odstavec) Harry se otočil, chytil se Voldemorta za rukáv a ten ho přemístil do Temného sídla. (tam s autorkou. Do Temného sídla a nikdy nepustit ven)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 19. dubna 2008 v 12:21 | Reagovat

Glosy jsou pěkné, akorát se mi na tom oranžovém pozadí ta fialová trochu víc leskne, nešlo by to nějak prosím změnit?

2 Saphira Saphira | Web | 20. dubna 2008 v 16:16 | Reagovat

Bože, mělo tohle vůbec nějaký smysl?

3 Žozefa Žozefa | Web | 25. dubna 2008 v 15:54 | Reagovat

Temné sídlo... rodokmen Salazara Zmijozela... oni si ty blbosti snad mezi sebou pujčují...

4 Mája Mája | Web | 16. ledna 2009 v 17:07 | Reagovat

*Po hodině komatu na zemi*

Harry, Daniel... kouzlo na změnu vzhledu... temné sídlo... Severus jako člověk ke kterému si chodí Harry vylévat srdce... hodní smrtijedi...

Náhodou mě by zajímalo, jestli mám hadí ksicht. Tolik toužím se podobat otci Voldemortova ražení....

Super glosy!

5 jiskra jiskra | 1. prosince 2009 v 20:27 | Reagovat

TAHLE POVÍDKA JE TA NEJVĚTŠÍ DEBILOVINA CO JSEM KDY ČETLA!
jINAK GLOSY JAKO VŽDY SKVĚLÉ, ALE NEJVÍCE MĚ SERE, ŽE AUTORKA POŘÁD DĚLÁ ZE SEVA TAKOVÉHO DEBILA, KTERÝ SE JAŠTĚ NAVÍC NARÁZ ZAČNE KAMARÁDIT S POTTEREM!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama